• Mustafa Kemal Paşa Mh. Gazi Yakup Satar Cd. No:32/B / ESKİŞEHİR
  • 0222 323 22 26
7 Gün 24 Saat Servis Hizmeti

Petek Temizliği

Güçlü Teknik olarak gerçekleştirdiğimiz profesyonel tesisat temizliği ile peteklerinizi özel kimyasallar ile temizliyoruz. Bu sayede petekleriniz ilk günkü gibi ısınıyor ve %30'a varan ısı ve yakıt tasarrufu sağlanır.

 

Firmamız SCHNEL marka Profesyonel Tesisat Temizleme Kimyasalları ve Cihazları kullanmaktadır.

 

Peki Neden Tesisat Temizliği Yaptırmalısınız?

 

Tesisatınızda ve peteklerinizde (Maliyeti düşürmek için oksijen bariyerli boru kullanmadığından) zamanla kireç, torlu, kışır, çamur ve tıkanıklıklar oluşur.

 

Bunlar aşağıdaki gibi sorunlara neden olur.

 

Tesisatınızdaki borularda tıkanıklık yaratır. Borular nedeniyle bazı petekler ısınırken bazıları az veya hiç ısınmayabilir.

 

Peteklerinizde tıkanıklık olmasına neden olur. Alt kısımları veya üst kısımları hiç ısınmayabilir.

 

Tam ısı alamadığınızdan dolayı yakıt masraflarınız artar.

 

Düzenli bakım yaptırmadığınızda kombi cihazınızda veya tesisatınızda ciddi ve yüksek maliyetlere yol açar.

 

Tüm sorunları minimuma indirmek için Tesisat temizliği yaptırmanızı öneriyoruz.

 

Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Tesisatınıza en uygun yerden Schnell Emr-1 Tesisat temizleme cihazı bağlanır.

Tesisatınız için özel formüle edilmiş Schnell-95, Schnell-105 ve Schnell-85 kimyasalları kullanılarak tesisat temizliği nötürlemesi ve koruması gerçekleştirir.

 

Tesisat Temizliğinden Sonra…

Petekleriniz ilk günkü gibi ısınır. %30’a varan ısı ve yakıt tasarrufu sağlar. Daha verimli ısınırsınız. Kombi ve tesisatı ömrünü uzatır.

 

SCHNELL-95

Her marka kombi ve yoğuşmalı kazanlarda alüminyum panel, dökme petek ve radyatörlerde demir, bakır, plastik borularda, yerden ısıtma sistemlerinde kireç, kışır, tortu, çamur oluşumlarını temizleme amacıyla özel olarak üretilmiştir.

 

Her marka model kombi ve yoğuşmalı kazanlarda. Alüminyum, panel, dökme peteklerde. Demir, bakır, plastik borularda yerden ısıtma sistemlerinde kullanılabilir.

 

Özellikler:

Gerilirim: 220 V

Basınç:4Bar

Filtre: Yıkanabilir

Hacim: 19 Lt

Ağırlık: 12Kg

+Özellikler: Timer (0-15 Dk.)

Basınç göstergesi

1500 W ısıtıcı (Opsiyonel)

Ürünümüz 2 yıl garantilidir.

 

Pratik Kullanımı:

 

Kombiyi sistemden ayırmadan, makine ve kimyasal kullanılarak uygulanmaktadır. Sisteme, tesisata en uygun yerden bağlayınız. ( havlupan, radyatör, kombi)

 

Temizlenecek petek dışındaki tesisat üzerindeki tüm peteklerin vanalarını kapalı konuma getiriniz. Kombiye en uzak petekten başlanarak bütün petekler için bu işlemi uygulayın.

 

Makinaya yaklaşık 15 Lt su doldurduktan sonra Schnell-95 kimyasalının yarısını ekleyiniz. Bir petek temizlendikten sonra diğer yarısını kalan tüm peteklere yetecek şekilde ilave ederek Schnell-95 kimyasalının etkisinin tüm peteklerde devamlılığını sağlayınız. Bu işlem için cihaz üzerinde bulunan Timer (zamanlayıcı) vasıtasıyla sürelerini ayarlayabilirsiniz. Sistemin kirliliği göz önüne alınarak iyi bir temizleme ortalama 1 saat sürer. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra Schnell-105 ile sistemin nötrlenmesi yapınız. Sistemdeki suyun akışkanlığını arttırmak ve sistemi korumak için 1 Lt Schnell-85 ilave edilerek kullanılması önerilmektedir.