• Mustafa Kemal Paşa Mh. Gazi Yakup Satar Cd. No:32/B / ESKİŞEHİR
  • 0222 323 22 26
7 Gün 24 Saat Servis Hizmeti

Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular Görsel

Kombim çalışmıyor neden olabilir?

Kombinizin takılı olduğu prizi yada sigortayı kontrol edin. Açma kapalı anahtarının açık olduğundan emin olun. Eğer hala çalışmıyorsa bunun sebebi anakarttan, kablo beslemesinden kaynaklanıyor olabilir. Lütfen servisimize başvurunuz. Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Kombim neden petekleri ısıtmıyor?

Kombinizin yıllık bakımı yapılmadığı için petekler ısınmayabilir. Filtreler tıkandığından dolayı ve peteklerin aşırı kireçlenmesi ve çamurlaşmadan dolayı petekleriniz ısınmayabilir. Bunun için kombinizin yıllık periyodik bakımını, petek bakımlarınızı yaptırmanız gerekir. Lütfen servisimize başvurunuz.

Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Kombim neden sıcak su vermiyor?

Kombi tesisat su basıncı düşük ise sıcak su vermeyebilir. Sıcak su konumu kapalı ise sıcak su vermeyebilir. Yada kombideki problemlerden dolayı sıcak sı vermeyebilir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra eğer kombiniz sıcak su vermiyorsa, Lütfen servisimize başvurunuz. Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Kombim neden sürekli su eksiltiyor?

Peteklerinizde kaçak var ise kombiniz sürekli su eksiltir, kombinize yıllık bakım yaptırtmadıysanız su eksiltmesi yapar ve kombinizdeki problemden dolayı su eksitme yapabilir. Lütfen servisimize başvurunuz.

Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Kombim neden sesli (gürültülü) çalışıyor?

Kombinize yıllık bakım yaptırmadıysanız sesli çalışabilir, kombinin fanı ve pompasında problem var ise sesli çalışabilir. Bunlar için servisimize başvurunuz.

Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Kombimin ekranı gözükmüyor, sebebi ne olabilir?

İlk olarak kombi sigortasını ve prizini kontrol ediniz. Açma kapalı anahtarının açık olduğundan emin olunuz. Eğer hala ekran gelmiyorsa besleme kablosunda yada ekran kartında problem olabilir. Lütfen servisimize başvurunuz. Güçlü Teknik Eskişehir Kombi Servisi 7/24 hizmetinizdedir.

0546 843 48 49 - 0542 380 34 37

Buzdolabım çalışmıyor, sebebi ne olabilir?

Buzdolabınızın çalıştığı prizi kontrol ediniz, kontrolünüzü başka bir cihaz çalıştırarak yapınız. Eğer prizde sorun yok ise servisinize başvurunuz. Buzdolabınızın on/off şalteri arızalı olabilir, termostat arızalı olabilir, kompresör arızalı olabilir. Cihazınızın fişini çekerek servisimize başvurunuz.

Buzdolabım neden çok gürültülü çalışıyor?

Servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz:

Buzdolabının ayak ayarlarını kontrol ediniz. Fan motoruna herhangi bir malzemenin temas edip etmediğini kontrol ediniz. Buzdolabınızın arkasında kompresörün yanında bulunan fan motoruna yabancı maddenin temas edip etmediğini kontrol ediniz. Eğer sebep bunlardan biri değil ise lütfen servisimize ulaşınız.

Buzdolabım neden soğutmuyor?

Cihazınız eğer ki yeteri kadar iyi soğutmuyorsa gazla ilgili, kompresörler ilgili sorunlar olabilir. Lütfen servisimize başvurunuz. Zamanında servise başvurulmaması halinde cihaz elektrik tüketimini çok arttırır.

Çamaşır makinam çalışmıyor, sebebi ne olabilir?

Çamaşır makinanızı kullandığınız prizde başka bir cihaz çalıştırarak çalıştığından emin olun. Çamaşır makinanızın musluğunu kontrol edin. Çamaşır makinanız çalışıyor konumda iken makinanın kapağı açılıyorse cihazınız çalışmaz bunu kontrol edin. Halen çalışmıyorsa fişi çekip servisinize ulaşın. Sebepleri kablo arızası, kapı kilit şalteri arızası, program şalteri arızalı olabilir.

Çamaşır makinam gürültülü çalışıyor, sebebi nedir?

Çamaşır makinanızın içerisine (para, toka vb.) yabancı maddeler kaçmış olabilir. Kazan rulmanları arıza yapmış olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz pompa filtre kapağını açıp temizlemektir. Eğer sorun çözülmediyse makinanızın fişini çekip servisimizi arayabilirsiniz.

 

Eğer makinanızın ayakları sabit değil ise buda gürültüye sebep olabilir. Makinanızın ayak ayarlarını kontrol edin.

Çamaşır makinam neden ısıtma yapmıyor?

Çamaşır makinanızın rezistansı arızalı olabilir veya rezistansın giriş soketleri yanmış olabilir. Bu durumda rezistansınız kısa devre olabilir dolayısıyla fişi çekip servisinize ulaşmanız gerekir.

Çamaşır makinamın kazanı dönmüyor, neden olabilir?

Çamaşır makinanızın kazanı dönmüyorsa motorun kasnak ve motor arasındaki bağlantı kayışı çıkmış olabilir, motor arızalı olabilir, program şalteri arızalı olabilir, elektronik kartında problem olabilir. Müşterilerimizin bu konuda yapabileceği bir ön müdahale yoktur. Fişi çekip servisimize haber vermeleri gerekmektedir.

Bulaşık makinam neden çalışmıyor olabilir?

Bulaşık makinanızın çalıştığı prizden enerji gelmiyor olabilir. Prizinizi başka bir cihaz çalıştırarak kontrol ediniz. Halen çalışmıyorsa fişi çekerek servisinize ulaşınız. Cihazınızın on/off şalteri arızalı olabilir, elektronik kartı arızalı olabilir, ventil arızalı olabilir, motoru arızalı olabilir.

 

Bulaşık makinam neden su almıyor?

Musluk kapalı olabilir bulaşık makinanızın musluğundan su gelip gelmediğinden emin olun. Eğer su geliyorsa sorun şunlardan kaynaklı olabilir;

Kapı şalteri arızalı olabilir, makinanızın su giriş ventili arızalı olabilir. Cihazınızın fişini çekerek servisi arayınız.

 

Bulaşık makinam neden temiz yıkamıyor?

Müşterilerimizin yapabileceği bulaşık makinasının içerisindeki filitreleri, pervanelerin belli aralıklarla temizlenmesini sağlamaktır. Bulaşık makinalarında deterjan seçimi çok önemlidir. Halen bunları yapmanıza rağmen cihazda sorun devam ediyorsa cihazınızın çalışır iken ısıtıp ısıtmadığını kontrol ediniz. Halen sorununuz devam ediyorsa servisi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Şofbenim ısıtmıyor, sebebi ne olabilir?

Eğer şofbeniniz yeteri kadar iyi ısıtmıyorsa sizlerin yapabileceği su sıcaklık ayarını kısmak, halen sorun devam ediyorsa servisimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Nedenleri şunlardır;

Şofben diyaframı arızalı olabilir, eşanjör tıkalı olabilir veya kireçli olabilir, gaz ile ilgili bir problem olabilir. Cihazınızın gazını kapatarak lütfen servisimize ulaşınız.

Şofbenim neden sönüyor?

Bacalı şofbenlerde cihazınız yanarken sönüyorsa bacanızda çekme yetersizliği olabilir. Konuyla ilgili baca temizleme şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Eğerki şofbeniniz yaktığınız anda sönüyorsa enjektörlerinde kirlenme, emniyet sisteminde arıza olabilir. Gazınızı kapatarak servisimize en kısa sürede başvurun.

Şofbenim neden yanmıyor?

Servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz:

Gaz vanasını kontrol ediniz. Hermatik şofbenlerde bağlı olduğu prizi kontrol ediniz, prizin çalıştığından emin olunuz. Evinizde gazın olup olmadığını kontrol ediniz. Halen şofbeninizi çalıştıramıyorsanız servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.